23 Haziran 2017

ZTE Corporation, GlobalData(eski adıyla Current Analysis)  tarafından yayınlanan en son raporda ZTE  LTE eNodeB portföyünün tek “Lider ” , ayrıca ZTE’nin EPC ürünü de ayrı bir raporda” Çok Güçlü” olarak derecelendirildi.

GlobalData: ZTE’nin LTE Baz İstasyonu Portföyü ve Diğerleri Arasındaki Endüstriyel Değerlendirme Karşılaştırması

 

Rapor, endüstrinin ana (LTE) tedarikçilerinin ürün rekabet gücünü analiz ediyor. Rapora göre, ZTE’nin LTE eNodeB portföyü hem hücre kapasitesi hem de kullanıcı kapasitesi bakımından diğer benzer endüstriyel ürünlere göre daha yüksek puan aldı ve aynı zamanda radyo frekansı (RF) performansı, alan kurulum esnekliği ve teknoloji geliştirme açısından yüksek oranda oy aldı.

Rapora göre , “Tedarikçinin mevcut eNodeB’leri,  2G ve 3G kapasite dahilinde, radyo ünitesi seçeneklerinin genişliği ve radyo ünitesi form faktörlerinin kompaktlığı da dahil olmak üzere bir dizi önemli alanda liderlik konumunda. Üstelik ZTE’nin baz istasyonları, hücre kapasitesi ve kullanıcı desteği gibi diğer alanlardaki neredeyse tüm rakiplerini geçti ” denildi. Bu arada, yeni baz bant birimleri (BBU’lar) gelecekteki 5G ağ gelişimi gereksinimlerini tam olarak karşılamak için sanallaştırma mimarisine dayanılarak tasarlandı. Yeni BBU’lar ile operatörler, ön şebeke altyapı modernizasyonu için hazırlıklı kalabilir ve 5G şamandıraları dünyaya açılmadan önce erken bir avantaj elde edebilir.

Aynı zamanda, ZTE’nin çeşitlendirilmiş RRU tiplerinin operatöre ağın dağıtımında esneklikle en uygun senaryoları seçmesine ve aşırı yatırımdan kaçınmasına yardımcı olduğuna dikkat çekildi. Buna ek olarak, ZTE’nin aktif anten ünitesi (AAU) ürünleri ayrıca TDD ve FDD Massive MIMO baz istasyonlarını da içeriyor ve bireysel derecelendirme sonuçlarındaki genel liderliğe katkıda bulunuyor. Analistler, 5G’nin resmi olarak piyasaya sunulmasından önceki gerçek ticari ağda, operatörler birden fazla teknolojinin uzun vadeli bir birlikteliğini yaşıyor ve ZTE’nin eNodeB ürünleri, 2G / 3G teknolojileri ile geriye dönük uyumluluk için güçlü bir destek gösterdiğini açıkladı. Yatay karşılaştırma sonuçları, hem 2G hem de 3G kapasitesini destekleyen belirgin avantajları olan ZTE’in LTE eNodeB ürünlerinin, aynı tür ürünlerden daha iyi olduğunu ve lider konumda olduğunu gösterdi.

Bu rapor yayınlanmadan önce Gartner, LTE ağ altyapısı için 2016 yılında Gartner Magic Quadrant’da ZTE’yi “Lider” olarak adlandırdı. ZTE, LTE / EPC ürünleriyle endüstride ana ekipman satıcısı olarak, iki global üst düzey danışmanlık kurumundan takdir aldı ve ZTE’nin teknik yetkinlik, yenilikçilik ve yenilik konularında endüstride küresel bir lider haline geldiğini kanıtladı. 5G evrim kabiliyeti. ZTE’nin Pre5G ürünleri ve çözümleri, 4G’den 5G’ye geçiş için önemli bir teknoloji olarak, China Mobile, Japonya’nın SoftBank ve İtalya’daki WindTre gibi üst düzey pazarlarda ticari olarak kullanılmaya başlandı ve ticari doğrulama ve deneyim birikimi için 5G anahtar teknolojileri sağlam bir temel oluşturdu.

 

GlobalData Hakkında
FTSE 100’ün % 70’inden fazlası ve Fortune 100 şirketlerinin% 60’ını kapsayan dünyanın en büyük 4000 şirketi, GlobalData’nın benzersiz verileri, uzman analizi ve yenilikçi çözümleri sayesinde daha verimli iş kararları adına hepsi tek bir platformda değerlendirilir . GlobalData’nın misyonu, müşterilerinin sağlık, tüketici, perakende, finansal, teknoloji ve mesleki hizmetler sektörleri de dahil olmak üzere bir dizi sektörde geleceğin şifresini çözerek daha başarılı ve yenilikçi olmasını sağlamak.