22 Haziran 2017

Dünyanın en büyük telekomünikasyon donanımları, ağ çözümleri ve mobil araçları sağlayıcılarından ZTE Corporation, Fransa Nice’de gerçekleşen forumda ; “En İyi Çok Katmanlı SDN Denetleyicisi Uygulama “  ödülüne,  Yeni Nesil Optik Ağ ve Optik Veri Merkezi Bağlantısı (NGON ve Optik DCI) üzerine yaptığı yenilikçi ZENIC SDON çözümü için layık görüldü.

Yenilikçi ZTE’nin Elastik Ağ Akıllı Kontrol Cihazı Yazılım Tanımlı Optik Ağ (ZENIC SDON) çözümü, dalga boyu bölme çoklayıcı (WDM) / optik aktarım ağı (OTN) üzerinde Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) teknolojisini kullanarak, bant genişliği L3, L2, L1 ve L0 katmanları için hızlı hizmet sunumunu destekleyerek, hizmet sunum süresini günlerden, saatlerden, dakikalara ve saniyelere düşürerek, talep üzerine Performans (BoD), İsteğe Bağlı Performans (PoD) ve İsteğe Bağlı Optimizasyon (OoD) ve kaynak kullanımını ve hizmet performansını önemli ölçüde arttırıyor.

ZTE’nin Optik Sanal Özel Ağ Artı (OVPN +) çözümü, kurumsal istemciler için self servis sanal özel ağlar ve üst düzey güvenlik garantisi sağlar. Kurumsal istemciler kiralık şebekelerde arıza yaşarken, OVPN + çözümü, etkin iletişim sağlamak için otomatik olarak ek şebeke kaynakları tahsis edecektir. ZENIC SDON çözümü IP ve Optik sinerjiyi destekler ve boru hattı kaynak havuzundan tam avantajlar sağlar. Bu çözümün yönlendirici ve OTN arabirimi tüketimini yüzde 20 ila 50 oranında düşürdüğü ve bu sayede yapım maliyetlerini düşürdüğü tahmin edilmektedir. Buna ek olarak, ZENIC SDON çözümü, ağ yönetimi özelliklerini ve müşterilerin verimliliğini artırmak için ağ değerlendirmesi, hata simülasyonu, performans izleme ve optimizasyon için akıllı işletme ve bakım araçları sağlar.

ZTE  başkan yardımcısı Zhu Yongxing’e göre ZTE, müşterilerin değerine ve teknolojilerdeki ve iş modellerindeki yeniliğe odaklanmaya devam ediyor. Buna ek olarak ZTE, standart organizasyonların birçok SDN / NFV projesine aktif olarak katılmış ve Çin’deki ilk OpenDaylight’ın platin üyesidir.

Optik ağ alanında ilk iki iletişim sağlayıcısı arasında yer alan ZTE, önce SDON çözümünü başlattı ve çoklu sitelerde pilot projeleri tamamladı. 2017 başlarında, ZTE’nin ZENIC SDON, SDN / NFV Industry Alliance tarafından “En İyi İletim Ağı SDN Bağlantısı ve Bağlantı  Standartlaştırma Uygulaması” ödülünü aldı. Bu ödül ZTE’nin optik ağ alanında SDN teknolojisi uygulamasının yeniden konumunu ve ZTE’nin müşterilere gelişmiş ağ değerini ve en iyi deneyimi getirme gücünü gösteriyor.

NGON ve Optik DCI forumu dünyanın en üst düzey dalga boyu bölümü forumudur. Her yıl operatörler, cihaz üreticileri ve bileşen üreticilerinin sayısını artıran bu forum, küresel optik ulaşım ağı endüstrisinin gelişiminde bir işaret haline geldi. Yeni Nesil Optik Ağ ve Optik DCI Ödülleri, global optik ulaşım ağı alanında çözüm sağlayıcıları ve servis sağlayıcıları tarafından yapılan yenilikçi başarıları tanımaya yöneliktir.