14 Temmuz 2017

Yeni nesil teknoloji, Doğu Endonezya’daki ağ dengelemesini destekliyor.

Global Telekomünikasyon liderlerinden ZTE Corporation , ilk FDD-LTE Massive  MIMO saha provasını, Endonezya’nın önde gelen operatörü Telkomsel’le yaptı.

ZTE’nin endüstri lideri FDD-LTE Massive MIMO çözümünü devreye sokan Telkomsel’in başarılı saha araştırması, mevcut 2×2 MIMO FDD LTE şebekeleriyle karşılaştırıldığında, veri aktarımında 468 Mbps’e neredeyse dört kat artış sağladı. Endonezya’nın doğusundaki en büyük ve en yoğun nüfuslu şehirlerden biri olan Makassar’daki saha çalışması, piyasada bulunan TM9 el cihazları ve MiFi ünitelerini 20 MHz bant genişliği ile eşzamanlı olarak 4 el cihazı / MiFi konfigürasyonunda kullandı ve FDD-LTE Massive MIMO, kullanıcı terminallerinde değişiklik yapmadan 4G LTE ağlarının performansını artırmak için kullanıldı. Test sonuçları, Telkom’un Doğu Endonezya’daki ağ dengeleme çabalarını destekleyecek.

Telecomsel Teknoloji ve Sistem Başkan Yardımcısı Indra Mardiatna, “Giderek artan küresel eğilimin üstesinden gelmek için teknolojimizi ve yeni nesil şebekelerimizin hazırlığını sürekli geliştiriyoruz. Bu, dijital dönüşüm konusundaki vizyonumuzla, gelecekte Endonezya halkına önemli fayda sağlayacak en son cep hücresel teknolojilerini her zaman ön planda tutma vizyonumuzla uyumlu. “dedi.

PT ZTE Endonezya Pazarlama Şefi Bai Jie “ZTE, FDD-LTE Massive MIMO teknolojisi için dünyanın en eski alan denemelerinden birini gerçekleştirirken Telkomsel’le birlikte çalışmaktan gurur duyuyor ve bu teknolojinin uygulanmasında, Telkomsel müşterilerine ağ kapasitesini artırmak ve en iyi genişbant deneyimini sunmak için desteklemeye kararlıyız., “dedi,. “ZTE, Telkomsel’in 2007 yılından beri Manado’daki abonelerine GSM ve UMTS şebekesi sağlıyor. Başarılı FDD-LTE Massive MIMO saha denemesi, ZTE’nin Telkomsel’in 4G LTE ekosistemindeki konumunu daha da güçlendirecek ve Endonezya operatörleri için tercih edilen bir ortak.”

ZTE ve Telkomsel, başarılı saha denemelerini takiben, kapsama, mobilite ve girişim gibi diğer teknik yönleri doğrulamak için denemelerin bir sonraki aşamasına devam etmeyi kabul etti. ZTE ve Telkomsel, Telkomsel LTE şebekesinde teknolojinin uygulanabilir ve etkili olmasının sağlanmasının önemini belirttiler.

2015 yılından bu yana, ZTE’nin Pre5G Massive MIMO pilot projeleri tüm dünyaya yayılmıştır ve ZTE, Pre5G çözümleri üzerinde 20’den fazla büyük telekom operatörüyle global olarak işbirliği yapmaktadır. ZTE’nin Massive MIMO baz istasyonu, Şubat 2016’da Barselona’daki Mobile World Congress’de “En İyi Mobil Teknoloji Buluşması” ve “Olağanüstü Genel Mobil Teknoloji – CTO Seçimi 2016” ödülüne layık görüldü. Bu yenilik, “En İyi Kablosuz Geniş Bant Yeniliği” ödülü ile de onurlandırıldı. Ekim 2016’da Londra’daki Broadband World Forum’da.

Telkomsel Hakkında (www.telkomsel.com)
Telkomsel, 170 milyondan fazla abonesi bulunan Endonezya’nın en büyük mobil operatörüdür. Telkomsel, uzak bölgeler, dış adalar ve sınır bölgeler dahil olmak üzere Endonezya’nın dört bir yanındaki müşterilere hizmet vermek için 140.000’den fazla BTS üretti. Telkomsel, 3G, HSDPA, HSPA + teknolojilerinin yol haritasını ve Endonezya’da ticari olarak 4G LTE hizmetlerini başlatan ilk mobil operatörü olmayı sürdürdü. Dijital çağa giren Telkomsel, Dijital Reklamcılık, Dijital Yaşam Tarzı, Mobil Finansal Hizmetler ve Şeylerin İnternet’i gibi geniş bir dijital ticaret yelpazesini sürekli geliştirmektedir. Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için Telkomsel, Endonezya genelinde 24 saat çağrı merkezi ve GraPARI servis merkezleri işletmektedir.