14 Haziran 2017

Shenzhen, Çin – Mobil Internet için telekomünikasyon, kurumsal ve tüketici teknolojisi çözümlerinin önde gelen uluslararası sağlayıcısı olan ZTE Corporation bugün, SoftBank Corp. ile Tokyo’daki metropol alanlarında 4,5 GHz’de 6GHz altındaki spektrumda 5G denemeleri için bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Bu deneme için ZTE, son teknoloji 5G uçtan uca ağ çözümleri sunacak ve gerçek dünya koşullarında 5G teknolojilerinin performansını doğrulamak için SoftBank ile birlikte çalışacaktır.

SoftBank, 2016 yılının ikinci yarısından itibaren canlı 4G şebekesinde ticari olarak konuşlandırılan 5G teknolojisi olan ZTE ile ortak araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) çalışmalarına çoktan çoklu giriş çoklu çıkış (MIMO) uygulanmaya başladı. SoftBank ve ZTE ticari deneyimlerine dayanarak , 5G çağına güçlerine güç katarak adım atmak istiyorlar.

ZTE Başmühendis Dr. Xiang Jiying, “Kitlesel MIMO gibi 5G teknolojilerinde SoftBank ile uzun soluklu bir ortaklığa sahibiz ve 5G yeni radyo (NR) hazır olmasını hızlandırmak için bu işi genişletmekten memnuniyet duyuyoruz. M-ICT mobil teknolojilerin lider bir sağlayıcısı olan ZTE, 5G ekosisteminin olgunluğunu artırmak için 5G’ye büyük yatırımlar yapıyor ve endüstri ortaklarıyla işbirliği yapıyor. ZTE’nin müşterileri için uçtan uca 5G çözümleri sunan ilk tedarikçilerden biri olacağından eminiz. “