28 Haziran 2017

Telekomünikasyon devi ZTE Corporation , dijital hibrit yayın sağlamak için sunduğu, Türkiye’nin doğrudan ev (DTH) ve kablo tv yayıncısı Turksat için set top box (STB) çözümünü kapsayan teklifini kazandı.  Sözleşme, MWC Şangay 2017’den önce doğrulandı. ZTE’nin kararlı ve yüksek performanslı dijital video yayın kablosu ve üstü (DVB-C + OTT) hibrid STB’lerini sağlamaya başlaması bekleniyor.

Türksat, dünyanın önde gelen DTH ve kablo tv yayıncılarından biridir. Asya ve Avrupa’daki müşterilerine ses, internet, TV ve radyo gibi sınırsız sayıda hizmet sunmaktadır. Türkiye’de yalnızca 1.5 milyondan fazla TV abonesi bulunuyor.

Türksat, son kullanıcıları için kararlı DVB hizmetleri ve etkileşimli OTT servisleri sunmak için ilk kez DVB + OTT hibrit STB’leri satın alıyor. ZTE’nin kararlı STB’leri, Türksat’ın bölgenin dijital TV endüstrisini geliştirmesine ve daha net ve daha güvenilir bir video deneyimi sunmasına yardımcı olacak.

Video alanında 10 yılı aşkın deneyime sahip olan ZTE, STB’lerin araştırılması ve ticari kullanımı için öncülük yapmıştır. ZTE, endüstri lideri olarak dünya genelindeki müşterilere istikrarlı, yüksek performanslı STB’ler sağlamaktadır. ZTE STB’lerin Türkiye’deki geniş ölçekli ticari kullanımı, dijital karasal TV’nin gelişimini hızlandırmaya yardımcı olacaktır. Türksat’la olan bu işbirliği sayesinde ZTE, dünyadaki önde gelen ürün ve hizmetleri Türkiye’deki müşterilerine sunmaya başlayacak.